Metódu, ktorou vyučujeme vyskúšalo už viac ako 50 spokojných študentov. Názory niektorých z nich nájdete nižšie:
 
Čínštinu som sa začala učiť čiastočne zo zvedavosti a čiastočne z dôvodu mojej cesty do Číny. Po absolvovaní 1. ukážkovej hodiny som si povedala, že to ´nie je až také strašné´ a pokračovala som v štúdiu ďalšie 2 mesiace, po ktorých som šla do Číny a pri každej príležitosti som sa snažila využiť svoje znalosti a myslím, že aj samotní Číňania boli prekvapení, tým čo po 2 mesiacoch štúdia viem. Ďakujem Jurajovi za kreatívnu výučbu, ktorá človeka naozaj pripraví no pobyt v Číne. 


Silvia 


Ja som s hodinami čínštiny spokojný, naučil som sa základné veci a na hodinách je sranda. Niekedy pozeráme videá po čínsky. Je to dobrý učiteľ, občas toho však robíme príliš veľa. Ale inač je to v pohode. Píšeme aj na zotierateľnú tabuľu, čo je jedinečné. Čínština je zaujímavý jazyk, snáď vás zaujme. 


Ivo (15 rokov)


Odporúčam pozrieť a zažiť! Učiť sa po čínsky je v prvom rade zážitok, na ktorý len tak nezabudnete :) Juraj je skvelý učiteľ, trpezlivý, vie dobre vysvetliť aj pochváliť. Od prvej hodiny ma zaujal, hoci by som si nikdy nepomyslela že práve ja sa budem učiť práve po čínsky… Výborná skúsenosť!
 


Naďa 


Skúsenosti s vedením vyučovacieho procesu p. Jurajom Hrdinom, lektorom anglického a čínskeho jazyka ma vedú k vysloveniu hodnotenia o tomto lektorovi. V prvom rade musím oceniť jeho kreatívny prístup a schopnosť okamžite reagovať na potreby a schopnosti vyučovaného. Určite je to lektor, ktorého sa oplatí kontaktovať aj vtedy, ak už všetky predchádzajúce pokusy záujemcu o výuku jazyka boli neúspešné. Ním vedené hodiny neprebiehajú typicky formálnym spôsobom lektor-učebnica-študent, ale voľnejšie , tvorivo a pútavým spôsobom. Témy , ktoré zaraďuje do výuky tak pre začiatočníkov ako aj pre pokročilých spolu s gramatikou a slovnou zásobou aktuálne reagujú na spoločenské dianie a momentálne situácie vyučovaného, napr. dovolenka, športové podujatia, Vianoce , pracovný proces a pod. Vyučovaný tak jednoduchou formou , ale efektívne dokáže zvládnuť cudzí jazyk v kontexte životných situácii, v ktorých sa práve nachádza, čím je výuka jazyka prirodzená a účinná. Odporúčam preto kontaktovať lektora Juraja Hrdinu ak má záujemca snahu naučiť sa jazyk zábavnou a prirodzenou formou. Jeho vďačný frekventant
 


Ján 


Veľmi dobrá koncepcia hodiny – striedanie písania znakov a rozprávania s dôrazom na ´prízvuk´ – tóny. Dobré materiály – možnosť precvičenia znakov, tónov slovíčok. Výborná metóda výučby – opakovanie predchádzajúcich lekcii´. Nie prísny prístup – priateľský a zábavný. Možnosť časového prispôsobenia hodiny. Zmena prostredia – hodiny na rôznych miestach. Interaktívne hodiny – čínska reštaurácia. Práca s pomôckami – karty slovník. Získanie poznatkov aj o Číne ako takej – napr. zvyky. 


Daniela 


Dnes sa mi hodina v čínskej reštaurácií veľmi páčila a jedlo bolo super. Síce som sa trocha hambila, ale prežila som to. Bola zábava a aj sme sa dosť naučili.
 


Sofia (9 rokov)


Aj keď už nie som usilovnou mladou študentkou, a z ďalšieho jazyka, v mojom prípade anglického, som opakovane skúšala sa naučiť aspoň základné veci, čo ma po určitej dobe prestalo baviť, musím konštatovať, že tento mladý, kreatívny lektor Juraj Hrdina svojím inovatívnym spôsobom učenia významnou mierou prispel k tomu, že som dokázala komunikovať v anglickom jazyku aj mimo Slovenska a naďalej mienim pokračovať v tomto štúdiu.Predovšetkým však mu chcem vyjadriť uznanie za pokroky mojej dcéry nielen v angličtine, ale aj v učení čínskeho jazyka. Študovať tento jazyk sa rozhodla dcéra sama, pretože sa jej veľmi páčili hodiny angličtiny s Jurajom. Naďalej sa tomu chce venovať, pretože spôsob učenia ju nenudí, ale naopak sa na hodiny teší. Chcem teda Jurajovi veľmi pekne poďakovať za jeho prístup a prajem mu v tomto školskom roku veľa dobrých študentov, ku ktorým dúfam, že sa budem môcť zaradiť. 


Renáta Kurz som začala navštevovať zo zvedavosti a veľmi ma zaujal. Na hodinách je vždy príjemná atmosféra
 

Zuzana


Úvod jedna radosť, potom čoraz ťažšie.. ale som spokojná so slovnou zásobou, horšie by to už bolo s konverzáciou a znakmi.
 

Maruš


Zistila som, že všetko sa dá naučiť, keď človek chce, aj čínske znaky :) 


Lucia


Je to príjemné spestrenie a človek sa naučí niečo nové, môžem povedať, že nejaké základy čínštiny sa na mňa nachytali
 

Michal


Kurz ma posunul pri hovorení ako aj pri používaní čínštiny v Číne.  

Miloš


Všetko v poriadku, jediná chyba boli moje absencie. Obaja lektori super.

Tomáš 


Páčilo sa mi, že bolo dostatočne veľa konverzácie a tlačenia do komunikácie. Dobré miesto

Róbert 


Nielen, že je čínština zaujímavá, ale aj potrebná do budúcnosti. Myslím, že tí, ktorí sa ju teraz naučia, nebudú mať v budúcnosti problém v hľadaní práce. Taktiež východné krajiny sú nádherné a prosperujúce. Hodiny sa mi vždy páčili. Juraj Vie veľa zaujímavostí.

Matej 


Výučba je veľmi príjemná a zaujímavá. Otvorí sa Vám nový svet J Jurajova výučba je zábavná a ľahko pochopiteľná. Aj napriek prvotným obavám si Mandarínštinu zamilujete

Branislav 


Je to prekvapivo logický jazyk no má náročné písmo. Páči sa my systematicky naplánovaná výučba a rýchly progres v rozprávaní. Na hodinách je vždy výborná atmosféra.

Adam 


Znaky sú horor na zapamätanie si, ale ak človek už pozná pár znakov, dá sa vydedukovať význam aj neznámych slov.

Oldrich 


Čínština je naozaj gramaticky nenáročný jazyk. Pre našinca je to však úplne iný spôsob myslenia (slovosled, tvorba viet a pod.) Hodiny výučby sú vyvážené. Vďaka lekciám raz za týždeň sa zamestnanému človeku určite podarí získať základy čínštiny za pár

Peter 

 

 Podstatne viac som sa naučil ako v Konfúciovom Inštitúte

Pavol Úroveň lektora je výborná, nakoľko ja ako antitalent na jazyky som sa celkom slušne naučil základnú čínštinu. Prostredie je tu pekné a cena za kurz je prijateľná. Pozitívne hodnotím aj priateľský prístup a atmosféru.

Stanislav 


Čínštinu som sa začala učiť len tak so srandy a som  veľmi spokojná. Za dva mesiace som sa naučila toľko, že sa mi o tom ani nesnívalo.. netreba nič meniť, všetko je super :) Hodiny sú zaujímavé, človek sa pri Jurajovi naozaj veľa naučí. Keby takto učili všade, ľudia by bol omnoho múdrejší.

Justína 


Páčil sa mi výklad a história čínskych znakov. Kladne hodnotím pozitívny prístup učiteľa. 

Daniela Páči sa mi neformálnosť výučby a miestnosť, v ktorej sa vyučuje. Jazyk sa mi zdá naučiteľný. Počas hodín som sa vďaka lektorovmu prístupu nehanbila. Super atmosféra na hodinách.

Kristína 


Kurz splnil moje čakávania a zároveň aj moje predsavzatie ešte z mladosti ovládať základy čínštiny (aspoň tie najvšeobecnejšie). Veľmi si cením spôsob vedenia kurzu – mne osobne vyhovuje tento osobný kontakt a menší kolektív. Som veľmi vďačný za získané vedomosti.

Marián 

Čínština sa mi nezdá ťažšia oproti angličtine, na druhú stranu za 2 mesiace sa nedá naučiť toľko ako za niekoľko rokov angličtiny v škole. Ak by som sa venoval čínštine aspoň rok intenzívne, dá sa naučiť docela slušne rozprávať. Znaky sú horor na zapamätanie si. Ale ak človek pozná zopár znakov, dá sa vydedukovať význam, aj neznámych slov.

Ľubo

Hodina čínštiny bola pre mňa zaujímavá skúsenosť. Keďže by som v budúcnosti chcela tento jazyk využiť i v podnikateľskej sfére, určite budem v štúdiu pokračovať, ako sa len bude dať. Osobne si myslím, že počas štyroch hodín ste využili rôzne možnosti danej výučby. Teda páčilo sa mi, že ste dali do toho aj ´hravé praktiky.
Najviac sa mi páčilo, že ste chceli aby sme aj rozprávali čo najviac, keďže človek musí rýchlo reagovať a snažiť sa vynájsť v tom množstve slovíčok. 

 Janka 


Kurz sa mi veľmi páčil, štýl vysvetľovania bol pochopiteľný. Oceňujem ľudský prístup.
 
 
Kurz sa mi veľmi páčil. Forma komunikácie bola veľmi dobrá. Kurz vo forme na rozprávanie je super (viac hovorenia, menej písania) mať viac času, určite pokračujem ďalej


Medzi plusy patrí veľa opakovania, veľmi dobré materiály a milý a priateľský prístup. Negatívami bolo málo domácich úloh a malý font znakov.

Veľmi sa mi páčilo, hodiny ubehli vždy veľmi rýchlo. Naučila som sa kopec užitočných fráz, ak budem v budúcnosti pokračovať, určite sa prihlásim na Váš kurz.


Pozitívami bolo to, že študent od začiatku veľa sám komunikuje a výuka je v menších skupinách. Negatívami boli gramatické chyby v textoch.


Čínština ako cudzí jazyk ma baví. Myslím, že veľmi nezáleží na tom ako ju učiteľ podá. Človek potrebuje čas, aby pochopil logiku, no potom je už len treba trénovať a učiť sa novú slovnú zásobu + ísť do Číny J V mojom prípade by som ešte uprednostnila nejaké úlohy na doma/cvičenia.
 
 
 
info VIAC INFO